designnews

Do czego może służyć ta zasłona?

Na początek wyjaśnienie, że nie ma nic wspólnego z zasłonami prysznicowymi. Wykonana z zaawansowanego materiału zasłona pięć razy skuteczniej niż inne… wygłusza dźwięki!

Im bardziej masywne zasłony, tym lepiej wyciszają, ale kłopot w tym, że masywne kotary zabierają też światło i zbierają kurz. Inaczej jest z zasłoną szwajcarskiej firmy Empa, dla której pracowała tkalnia Weisbrod-Zurrer AG i projektantka tkanin Annette Douglas. Specjalnie opracowana metoda tkania umożliwiła powstanie materiału, który świetnie pochłania dźwięki, pomimo że jest bardzo cienki i przezroczysty. Takiej kombinacji dotychczas brakowało na rynku.

Materiał jest już w sprzedaży. Znajdzie zastosowanie głównie w biurach, restauracjach, itp. Jeśli faktycznie tak dobrze wycisza, będzie idealny do oddzielania stanowisk pracy i stolików.

Miejmy nadzieję, że szybko pojawią się też zasłony i parawany na użytek domowy. Bardzo by się przydały w mniejszych mieszkaniach do wyciszania kącików do pracy i sypialni. [Weisbrod Zuerrer, Empa, Gizmag]

podobne treści