newssmartfony

Dlaczego właśnie teraz pojawiła się pogłoska o małym iPhonie?

Informacja, że Apple przygotowuje mniejszą i tańszą wersję swojego sztandarowego
produktu, czyli iPhone’a, wywołała duże zainteresowanie rynku i
klientów. To dobry czas na takie posunięcie.

Zwolennicy teorii spiskowych łączą niepotwierdzone informacje podawane przez The Wall Street Journal z faktem, że właśnie teraz Samsung prezentuje na Mobile World Congress nową wersję dobre przyjętych produktów Galaxy S – smartfona i tabletu. Czyżby gigant z Jabłuszkiem złośliwie postanowił właśnie w tym czasie odwrócić uwagę od konkurencji sensacjami dotyczącymi nowości w swojej ofercie?

Pamiętając, że mamy do czynienia z pogłoskami, a Apple oficjalnie nie przyznaje, że pracuje nad dwoma nowymi modelami telefonów, które mają się pojawić w tym roku, przyjrzyjmy się bliżej tym informacjom.

WSJ podaje, że drugi, tańszy iPhone byłby mniejszy nie o 1/3, ale o połowę od modelu standardowego. Byłby też o połowę tańszy, dzięki czemu operatorzy mogliby go oferować w abonamencie „za dolara”. Dzięki temu Apple zyskałaby produkt stanowiący konkurencję dla tańszych smartfonów na rynku. Gazeta podaje, że w czerwcu zobaczymy podrasowana wersję iPhone’a 4 (ale nie wiadomo, czy będzie to „piątka”). W tym samym czasie Apple zaprezentuje też „iPhone’a nano”, którego prototyp otrzymał na użytek wewnętrzny kod N97.

Informator gazety dodaje, że nowy iPhone jest znacznie lżejszy od „czwórki”. Ekran smartfona jest większy, ciągnie się od krawędzi aparatu, bez obwódki.

Przy okazji słyszymy, że Apple planuje upgrade swojej usługi „w chmurze”, czyli MobileMe. Za 99-149 dolarów rocznie amerykańscy użytkownicy sprzętu z Jabłuszkiem otrzymaliby dostęp do wirtualnego schowka na zdjęcia, filmy i dokumenty. Nie musieliby przechowywać tych danych na swoim sprzęcie i mogliby zyskiwać dostęp do konta z każdego miejsca na Ziemi.

WSJ podaje, że za strategią na ten rok w pełni stoi Steve Jobs. Prezes giganta z Cupertino przebywa na urlopie zdrowotnym, ale nadal podejmuje wszystkie strategiczne decyzje. [WSJ]

podobne treści

 • the19game

  Applemodo ;(

 • maxx

  @the19game
  Ujmę to nadzwyczaj dobitnie. Chyba twoja stara.
  2 wiadomości o Apple na całe 25? Człowieku, nie interesuje ciebie to – nie czytaj, proste. Jakie applemodo? Czy ty w ogóle widziałeś wersję hamerykańską? Tam masz applemodo, nie myl stron.

 • marcinczaja89

  wg mnie bardziej prawdopodobne będzie odchudzenie iPhona(coś bliżej iPoda touch).
  Na co komuś mały iPhone?
  2. W tej chwili pisanie sprawia niektórym problemy a co dopiero na mniejszym ekranie.
  Apple które stawia na użyteczność nie posunie się raczej do takich kroków. Myślę, że zaskoczą nas grubością telefonu :)

 • sfl

  1.5″ wyswietlacz??? na tym sie nie da fejsbuka przegladac ani grac w angry birds. nie ma szans na takie „cus” :)

 • a

  @sfl

  1.5″ to moze i kiszka – ale 2.5″?

  ja jestem kompletnie ZA – oczywiscie warunek ze tel. ma miec gora z 7mm

  do tego 1/3 ceny

 • a

  aaaa…… swoja droga – wyobraz sobie brak tych obwodek poza wyswietlaczem i wyswietlacz 3.5″ – o ile tel. jest mniejszy

  a przymiarki od pozcycia sie Home button juz zostaly popelnione – @ najnowszy ipod nano

  i sprawia sie on bardzo dobrze

 • the.joseph.grand

  Może z innej beczki, ale.. Dlaczego jak jestem na us.gizmodo.com i klikam na jakikolwiek artykuł, to przekierowuje mnie na główną stronę gizmodo.pl?

 • Piotr Kowalczyk

  @the.joseph.grand, pracujemy nad tym :)

 • mmaciekj8

  jedno jest pewne: jaki nie będzie nowy iphone czy to mniejszy czy z wysuwaną klawiaturą jak to jest w jednym z prototypów i tak amerykanie to kupią bo przecież to apple