krótka piłkanewssprzęt

Dell: myślimy o produkcji własnego SmartWatcha

Wygląda na to, że rynek inteligentnych mini-gadżetów wkrótce doczeka się kolejnego konkurenta. Jak w wywiadzie dla dziennika Guardian oznajmił jeden z wiceprezesów Della, Sam Burd, amerykańska firma rozważa utworzenie własnego wariantu tzw. SmartWatcha.

Co jest powodem takiej, a nie innej decyzji jankesów. Wszystko przez niezadowalającą sprzedaż urządzeń z Windowsem 8. Choć według Burda Dell sprzedał dotychczas „kilkaset tysięcy egzemplarzy” tabletów i laptopów z Windowsem 8 lub Windowsem RT, to szefostwo firmy nie jest zadowolone z jej bieżących wyników i poszukuje nowych pomysłów na możliwie najszybszą poprawę zaistniałej sytuacji. Zdaniem wiceprezesa Della – słaba sprzedaż najnowszych urządzeń giganta jest spowodowana przede wszystkim zmianą interfejsu nowego Windowsa, która nie spotkała się z miłym przyjęciem konsumentów.

A skoro tak – Dell chce częściowo przerzucić się na sektor mniejszych gadżetów i poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem na rynek własnej wersji tzw. SmartWatcha. I choć ewentualna premiera tego rodzaju urządzenia firmy pozostaje na razie mocno niepewna, Burd przyznał, iż uznaje taką perspektywę za nadzwyczaj kuszącą. W coraz bardziej tajemniczym świecie technologii trudno o bardziej znaczące deklaracje.

Źródło: Engadget

podobne treści