aplikacje

Darmowa aplikacja z systemem nagród dla grzecznego dzieciaka

Wykonuj swoje domowe obowiązki, a rodzice kupią ci coś słodkiego – taką mało rozwojową zasadę przyjęli twórcy aplikacji ChoreMonster na iOS. Program ułatwia rejestrowanie zadań, z których dziecko wywiązało się sumiennie. Maluch może od razu sprawdzić, ile punktów „zarobił” za każdą czynność i jakie nagrody go za to czekają. Nad wszystkim czuwają sympatyczne Potwory Obowiązków.

Wartość punktową wykonanych obowiązków domowych i rodzaje nagród ustalają opiekunowie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by atrakcje były sensowniejsze, np. zakup książki, wycieczka do zoo, itp. Korzystanie z iPhone’a taty lub mamy nie jest nagrodą, ponieważ jest wymagane, by mieć wgląd do aplikacji. Rodzice czuwają nad aplikacją za pomocą strony Chore Monster.

Taktyka przekupstwa jest stosowana przez opiekunów od dawien dawna, więc nie ma powodu, by autorów aplikacji oskarżać o demoralizację malców. Jak zwykle to od tego, w jaki sposób i z jaką konsekwencją będziemy zasad aplikacji przestrzegać, zależy powodzenie ogólnej zasady i rola edukacyjna.

Aplikacja dostępna jest za darmo. [iTunes App Store]

podobne treści