gry

Darkwood: polska gra podbija Indiegogo

Polacy coraz śmielej korzystają z możliwości jakie dają platformy crowdfundingowe. Nie tak dawno temu Lans Macabre próbowało podbić Kickstartera grą planszową Future Inc. Niestety nie udało się. Zupełnie inny los może spotkać grę Darkwood, nad którą pracuje Acid Wizard Studio.

Darkwood będzie sandboxowym horrorem z widokiem z góry, którego akcja dziać się będzie w mrocznych lasach alternatywnej wersji Europy Wschodniej końca XX wieku. Główny bohater nie wie w jaki sposób się tam dostał i wcale nie ma pewności, że otaczająca go rzeczywistość nie jest przypadkiem sennym koszmarem. Co nie zmienia faktu, że wolałby nie sprawdzać czy jeśli zostanie pożarty przez przemierzające las potwory, obudzi się we własnym łóżku. Dlatego ma do swojej dyspozycji cały zestaw morderczych przedmiotów, które można przerabiać i łączyć ze sobą.

Wygląda na to, że ten klimat, jak i sposób zaprezentowania gry, przypadły do gustu internautom. Na osiem dni przed zakończeniem zbiórki, projekt został sfinansowany w ponad 75 procentach.

podobne treści