film

Daję nadzieję Ameryce. Zwiastun Foxcatcher, opartego na prawdziwej historii dramatu sportowego

Ekranizacja opartej na faktycznych wydarzeniach historii, która spowodowała, że widzowie festiwalu w Cannes oszaleli, doczekała się kolejnego zwiastuna. Zapowiedź dramatu sportowego Foxcatcher, czyli opowieści o Davidzie Schultzu i jego cierpiącym na schizofrenię trenerze, Johnie du Pont, do zobaczenia poniżej:

 

Oparty na prawdziwych wydarzeniach, Foxcatcher opowiada mroczną, a zarazem fascynującą historię z pozoru niemożliwej i tragicznej w skutkach przyjaźni pomiędzy ekscentrycznym milionerem i dwoma mistrzami zapasów.

Kiedy zdobywca złodego medalu olimpijskiego, zapaśnik Mark Schultz (Channing Tatum) zostaje zaproszony przez bogatego dziedzica, Johna du Pont (Steve Carell), by przyjechał do jego posiadłości i pomógł stworzyć mistrzowską drużynę na olimpiadę w Seoulu, Schultz podejmuje rękawicę i cieszy się na możliwość treningu w najlepszych warunkach, by w końcu wyjść z cienia brata Dave’a (Mark Ruffalo). Napędzany ukrytymi potrzebami du Pont widzi pomoc Schultzowi w zdobyciu złota jako szansę zdobycia respektu kolegów oraz, co jeszcze ważniejsze, szacunek niezadowolonej matki (Vanessa Redgrave).

W filmie obok Channinga Tatuma (21 Jump StreetG.I. Joe: Odwet 3D), Steve’a Carella (serial Biuro, film Kocha, lubi, szanuje), Marka Ruffalo (AvengersWyspa tajemnic) i Vanessy Redgrave (JuliaGdyby ściany mogły mówić 2) grają takżeSienna Miller (G.I. Joe: Czas KobryGwiezdny pył), Anthony Michael Hall (Edward NożycorękiMroczny Rycerz) orazGuy Boyd (ChorągiewkiZakonnica w przebraniu). Najnowszy dramat Sony Pictures reżyseruje Bennet Miller (The CruiseCapoteMoneyball), a premiera światowa zapowiedziana jest na 14 listopada. W Polsce film ukaże się dopiero 30 stycznia 2015 roku.

podobne treści