news

Czyżby Apple cenzorował listę bestsellerów?

W poniedziałek na liście najlepiej sprzedających się książek w iBookstore były następujące tytuły: „Mokra blondynka” oraz „Duża siostrzyczka”, opowiadania erotyczne autorstwa Brytyjczyka Carla Easta. Na piątym miejscu znajdowało się „Sześć opowiadań o seksie” napisanych przez Ginger Starr i opatrzonym ostrzeżeniem, że treść przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich. Wczoraj lista nagle uległa gwałtownemu przetasowaniu.

Tak wyglądała w poniedziałek:

1.”Blonde and Wet”, Carl East
2. „Big Sis”, Carl East
3. „The Perfect Murder”, Peter James
4. „iPad Survival Guide”, Toly K
5. „Six Sexy Stories”, Ginger Starr

Tak lista wyglądała wczoraj:

1.”The Perfect Murder”, Peter James
2. „iPad Survival Guide”, Toly K
3. „My S**t Life So Far”, Frankie Boyle
4. „S**t My Dad Says”, Justin Halpern
5. „The Third Man”, Peter Mandelson

Trudno uwierzyć, że użytkownicy iPada nagle zapałali miłością do kryminałów i uznali, że literatura erotyczna nie powinna znajdować się w ich tabletowych biblioteczkach. Jest bardziej prawdopodobne, że Apple znów chce upodabniać się do Disneya i tworzyć wizerunek „firmy przyjaznej rodzinie”.

Aby przekonać się, czy proza pana Easta niegodna jest znajdować się na liście iBestsellerów, warto zapoznać się z obiecującym początkiem opowiadania o „Mokrej Blondynce”:

Is Apple Censoring Their Book Store Bestseller List?

Usunięcie podobnych majstersztyków literatury z Bookstore – czego możemy się spodziewać – nie zaszkodzi przyszłości naszej cywilizacji, ale może popsuje dzień kilku fanom „Blondynki”. Najprawdopodobniej ściągają teraz pospiesznie biblioteczkę z opowiadaniami Easta. Jest ich siedemset. [Jesus Diaz/giz, Daily Mail]

podobne treści