film

Czym zajmowałem się w czasie wojny? Zwiastun The Imitation Game

Film z udziałem Benedicta Cumberbatcha, zdobywcy tytułu najlepszego brytyjskiego aktora ubiegłego roku, doczekał się kolejnego zwiastuna. Zapowiedź The Imitation Game, dramatu szpiegowskiego, opowiadającego o życiu Alana Turinga podczas II wojny światowej, do zobaczenia poniżej:

 

The Imitation Game to opowieść o Alanie Turingu, genialnym brytyjskim matematyku, logiku, kryptografie i informatyju, który przewodził drużynie próbującej złamać niemiecką Enigmę, co poskutkowało zwycięstwem Aliantów w II Wojnie Światowej. Turing asystował przy tworzeniu komputerów na uniwersytecie w Manchesterze po wojnie, jednak został oskarżony przez brytyjski rząd o branie udziału w aktach homoseksualnych, co w tym kraju było nielegalne.

W dramacie biograficznym grają Benedict Cumberbatch (Hobbit, serial Sherlock), Keira Knightley (Piraci z KaraibówDuma i uprzedzenie), Matthew Goode (Watchmen. StrażnicyStoker), Mark Strong (Wróg numer jedenJohn Carter),Rory Kinnear (Skyfall, serial Penny Dreadful), Charles Dance (Underworld: Przebudzenie, serial Gra o tron), Allen Leech(seriale Legend i Downtown Abbey) oraz Matthew Beard (And When Did You Last See Your Father?Była sobie dziewczyna). Reżyserem filmu jest Morten Tyldum, autor Łowców główKumpli i Instynktu wilka – Upadłe anioły. Premiera światowa odbędzie się 21 listopada tego roku.

podobne treści