film

Czy wiesz, gdzie się znajdujesz? Pierwsza zapowiedź serialu Westworld

Już w momencie zapowiedzenia przez Home Box Office bazującego na filmie z 1973 roku serialu wiadomo było, że szykuje się kolejny hit na miarę Prawa ulicy czy Gry o tron. Stacja HBO zaprezentowała pierwszą oficjalną zapowiedź produkcji Westworld z iście gwiazdorską obsadą, którą zobaczyć można poniżej:

 

Opisana jako „mroczna odyseja o świcie sztucznej inteligencji, świadomości i przyszłości grzechu” produkcja zrzeszy nie lada aktorów. W gwiazdorskiej obsadzie znajdą się bowiem Anthony Hopkins (ThorCzerwony smok), Ed Harris (Truman ShowApollo 13), Evan Rachel Wood (ZapaśnikIdy marcowe), James Marsden (ZaczarowanaSuperman: Powrót),Thandie Newton (W pogoni za szczęściemKroniki Riddicka), Jeffrey Wright (Casino RoyaleKod nieśmiertelności),Miranda Otto (Wojna światów, trylogia Władcy pierścieni), Rodrigo Santoro (300: Początek imperiumI Love You Phillip Morris), Shannon Woodward (Girlfriend, serial Dorastająca nadzieja), Ingrid Berdal (HerkulesHansel i Gretel: Łowcy czarownic), Angela Sarafyan (ImigrantkaSaga Zmierzch) i Simon Quarterman (Król Skorpion 2: Narodziny Wojownikai, Demony).

Pierwszy odcinek – jak i pozostałe – zostanie wyreżyserowany przez Jonathana Nolana (współtwórca scenariusza doInterstellar, brat Christophera, reżysera blockbustera), a scenariusz napisze wspólnie z Lisą Joy. Anthony Hopkins wcieli się w wynalazcę, który prowadzi futurystyczny park rozrywki, wypełniony realistycznymi androidami. Odtwórca roli Hannibala Lectera oraz pozostała część obsady, na czele z Marsdenem, Wood i Harrisem, podpisali podobno umowy wiążące aktorów z produkcją na kilka lat. Początkowo serial miał zadebiutować na antenie HBO jeszcze w tym roku, jednak premiera przesunęła się na 2016 rok.

podobne treści