newsWiadomość główna

Czy Valve szykuje własną konsolę?

Czy producent Half Life namiesza na rynku konsol? Według The Verge wszystko wskazuje na to, że tak. Głównie za sprawą bardzo innowacyjnego podejścia.

Konsola Valve, w odróżnieniu od produktów Sony czy Microsoftu, nie byłaby zamkniętym systemem, a raczej standardem sprzętu, który mógłby być produkowany przez różnych producentów.

Wewnątrz konsoli Valve znajdować miałyby się procesor Core i7, 8GB RAM oraz karta graficzna Nvidii. Nie wiadomo czy zdjęcia, które pojawiły się w Sieci są zdjęciami samej konsoli, czy tylko jej prototypu.

Sprzęt ten miałby być w stanie uruchamiać gry na PC oraz Steama a deweloperzy nie musieliby płacić Valve za przywilej pisania gier na tą konsolę, co znacząco odróżniałoby tę platformę od konkurencji.

Jeśli byłaby to prawda, podejście Valve byłoby naprawdę niezwykłe. I na pierwszy rzut oka nieopłacalne. W końcu po co wkładać wysiłek w opracowanie urządzenia, które ktoś inny będzie produkował pod swoją marką, zarabiając niemałe pieniądze? Jeżeli plotki okażą się prawdą, będzie to znaczyło, że Valve chce przebojem dotrzeć do jak największej liczny odbiorców i zarabiać na grach. Swoich.

The Verge twierdzi, że już niedługo przekonamy się o tym jak jest naprawdę.

[The Verge via Kotaku]

podobne treści