news

Czy tak będzie wyglądać pierwszy smartfon z procesorem Intela?

Wydawać by się mogło, że żadna pora nie jest zła by dołączyć do walki o rynek mobilnych procesorów dla smartfonów i tabletów. Intel musi myśleć podobnie, bo oto zaprezentował swój pierwszy, bardzo ciekawie zapowiadający się telefon i tablet z różnymi wersjami systemu Android.

Ekipa serwisu Technology Review miała okazję rzucić okiem na szkice referencyjne Intela będące wytycznymi (czy może bardziej – wskazówkami) dla producentów smartfonów chcących tworzyć swoje urządzenia z bebechami Intela w środku. To właśnie z ich pomocą Intel ma zamiar powalczyć o kawałek tortu mobilnych procesorów dla Androida, rynek do tej zdominowany przez angielski ARM.

Technology Review mogło nie tylko obejrzeć wyrenderowane obrazy, lecz również wziąć do ręki dwa pierwsze gadżety wyposażone w 32nm układ scalony Intela o nazwie Medfield. Pierwszym urządzeniem z Androidem na pokładzie był smartfon wielkością przypominający iPhona i działający na Pierniczku, drugim zaś tablet o grubości iPada 2 i z Lodową Kanapką na pokładzie.

Odczucia dziennikarzy były jak najbardziej pozytywne. Wyposażony w MedFielda smartfon był w stanie stumieniować filmy w jakości Blu-Ray na ekran telewizora i pozwalał na płynne surfowanie w Sieci i korzystanie z aplikacji. Kopa dostał również aparat w telefonie, który umożliwia robienie ośmiomegapikselowych zdjęć z częstotliwością 15 klatek na sekundę.

Wspomniany tablet mógł się pochwalić nieco większym niż w iPadzie 2 ekranem i niespotykaną do tej pory wśród tabletów z Androidem przyjemnością użytkowania. Brzmi obiecująco. Więcej informacji o urządzeniach wykorzystujących Medfield Intela poznamy „w pierwszej połowie 2012 roku”. [Technology Review, The Verge; zdjęcie: Intel]

podobne treści

 • szuma87

  „ośmiogigapikselowych zdjęć z częstotliwością 15 klatek na sekundę” – całkiem nieźle :)

 • dob3k

  a teraz pytanie za 100 punktow – ile wytrzymuje bateria?

 • misiek998

  Ale „procesory intela”…. Nadal chodzi o architekturę ARM, czy może jest toś w stylu atoma? Jak dla mnie ten telefon cudnie wygląda. Chciałbym taki mieć ;)

 • Gromit

  wygląda jak iP4 :)

 • buzz

  o kurde, 8000megapixeli w komorce, jestem pod wrazeniem i to jeszcze w 15fps ułaa :)

 • asd

  przepis na pozew:
  prostokątny szklany, czarny i płaski ekran, elegancki wygląd, srebrna obwódka, płaski tył, prostokątny przekrój…
  to na fotce to chyba raczej prowokacja, a nie koncept
  nic w tym z konceptu nie ma, skoro z odległości 30 cm nikt tego nie odróżni od ogryzka

 • adv

  Buzz, nie 8tys. mpix bo to by bylo 80,000,000pix co nie jest wykonalne w dzisiejszym swiecie. Chciales powiedzieć, chyba 8mpix

 • adv

  nawet wiecej niz 80,000,000 bo to by bylo 8,000,000,000,000

 • hinycom

  Intuel precz,aplle precz,kapitalizm precz od nas !

 • Buzz

  Wcześniej było napisane 8 gigapixeli :) Teraz jest OK

 • shs

  Po pierwsze jest żywcem zerżnięty z ajfona, po drugie, jest zerżnięty żywcem z ajfona, no a po trzecie przecież jest żywcem zerżnięty z ajfona!

 • azk

  „Po pierwsze jest żywcem zerżnięty z ajfona, po drugie, jest zerżnięty żywcem z ajfona, no a po trzecie przecież jest żywcem zerżnięty z ajfona!”
  Dodam jeszcze, że jest równie brzydki jak „ajfon”!

 • 1.patryk.4

  Hehe, nie dość że ma coś w sobie z każdego poprzedniego iPhone po trochu, to jeszcze też trochę od LG skopiowano :D

 • kubasseek

  „umożliwia robienie ośmiomegapikselowych zdjęć z częstotliwością 15 klatek na sekundę”
  kurrr.. jak ja kocham te nowe technologie a ja wypożyczam phase one do studia….
  przecież komórka wystarczy (jak tylko wypuszczą taką z gorącą stopką do radia).
  a jak zrobią akku do lamp w telefonie to już w ogóle… broncolor verso idzie do kosza…

  onanizm cyferkami …

 • duda.kamil

  No właśnie, już prędzej LG niż iP4 :>

 • teeeeen

  Niektórzy już tylko iPhony widzą wszędzie. Jakaś megalomania chyba. Zgadzam się z przedmówcą, mi też to LG przypomina.

 • kopalniaKozy

  Jasne że podobny do ip4 a układ przycisków jak z LG;D To dobrze bo ip4 jest bardzo ładną słuchawką. Mi jakoś średnio w dłoni pasuje i szkła na tyle nie chcę mieć ale jak leży na stoliku to jest wszystko cacy. Ale żeby nie odchodzić zbytnio od tematu. Apple też kopiuje wiele rzeczy nie widzę w tym nic złego. Jeśli jakieś rozwiazanie jest super to po co na siłę robić coś swojego co i tak w praktyce wypada gorzej. Design słuchawki to inna sprawa i wolę jak firma ma coś swojego jak htc:) Procesory intelka zobaczymy jak się przyjmą ale wydaje mi się że furory nie zrobią. Samsung produkuje swoje, motorola urzywa texas instruments a Htc od wielu lat współpracuje z Qualcomm. Pozostałe marki na rynku smartfonów z androidem się nie liczą:P

 • misiek998

  Zauważyłem, że panuje ostatnio straszna moda na iphony. A każdy telefon jest to niego podobny… Ten jest podobny do tego, tamten do tamtego. Dobra moze i jest minimalnie podobny, ale od razu widac, że to nie iphone. Skończcie już z tymi patentami bo kłótnia jest o błachostki, a klijenci głupieją.