news

Czy przyciski w starszych smartfonach z Androidem będą działać z ICS?

Na pewno cześć naszych Czytelników korzystających z nowszych modeli smartfonów z Androidem na pokładzie zastanawia się, czy w momencie zaktualizowania systemu do wersji 4.0, to jest Ice Cream Sandwich, przyciski ich słuchawki nie przestaną działać.

Do tej pory wszystkie pojawiające się na rynku telefony z systemem operacyjnym firmy Google (lecz nie tylko jej) były wyposażane przez producentów w fizyczne przyciski. Pojawienie się Lodowej Kanapki znosi z nich ten obowiązek. Pytanie brzmi: w jaki sposób, i czy w ogóle, będą one współdziałać z tymi wirtualnymi wyświetlanymi na ekranie telefonu?

Nasze wątpliwości rozwiał przedstawiciel Google, który powiedział, co następuje:

Ice Cream Sandwich wyświetla przyciski na ekranie telefonu, lecz nie zawsze. Jeśli posiadany przez nas telefon posiada fizyczne przyciski, wtedy żadne dodatkowe nie wyświetlą się, a już obecne będą działać w normalny sposób: szukaj będzie wyszukiwać informacje, a menu wyświetlać dostępne opcje.

Brzmi to całkiem sensownie. Na przykładzie takiego Galaxy Nexusa widać, że ukrycie niewykorzystywanych w niektórych aplikacjach (na przykład grach) przycisków pozwoli użytkownikowi poszaleć na całym, 4,65-calowym ekranie, a w przypadku starszych sprzętów będzie wręcz normą.

podobne treści

 • Calineczka

  Autorze tego tekstu. Przyciski chowają się zapewne tak jak w systemie honeycomb. Belka zostaje lecz przyciski znikają(zostawiając po sobie ledwo widoczne kuleczki)

  Czemu tak mi się wydaje?

  Bo skoro brak fizycznych i wirtualnych przycisków to jak wyjdziesz z aplikacji lub gry? :)

 • black.m.river

  „Sandwith”? Na pewno nie Sandwich?

 • Michał Szabłowski

  @Calineczka: taka dla przykładu karcianka Shadow Era nie wykorzystuje żadnego z czterech domyślnych przycisków w telefonie. Cała kontrola odbywa się poprzez przyciski widoczne na zjeżdżającym w górnej części ekranu menu :)

 • Calineczka

  @Michał Spoko rozumiem ale nie sądzisz chyba że każda gra i program zostanie przebudowana nagle.

  Zresztą w interfejsie nowym nie ma przycisków X czy opcji zamknięcia programów. Zobacz honeycomb lub programy od google w 4.0 na emulatorku na kompie.

  Nie ma opcji by bar z przyciskami nagle wyparował bo znikają ci przyciski Domku (który zawsze musi być dostępny), multitaskingu, i wstecz.

  Przyciski będą znikały identycznie jak w 3.X bez zwiększania wielkości ekranu.

 • a

  Nie kumam was, mam iPhone – update narobilem juz od gromai nigdy takiego durnego problemu nie mialem

 • jurek.sw

  Widocznie warunkiem możliwości ściągnięcia aplikacji na telefonie z ICS będzie dostosowanie jej do OSu

 • Anonim

  @a
  Najwidoczniej artykuły o androidzie bardzo Cię irytują jak mnie artykuły w gazecie polskiej. Wiesz co robię żeby uspokoić swoje nerwy… Nie czytam… :)

 • Michał Szabłowski

  @Calineczka: gdyby to ode mnie zależało, to zastanowiłbym się nad wykorzystaniem np. przyspieszeniomierza do wywoływania ikony domku i pozostałych. Wykorzystanie wielodotyku również mogłoby wyjść ciekawie.

  Jak tylko dowiem się, jak będą zachowywać się smartfony z ukrytymi głównymi ikonami (póki co tylko Galaxy Nexus), to dam znać :)