news

Czy Microsoft pracuje nad „Xboxem 1.5”?

Doniesienia na temat planów Sony, które najwyraźniej chce wydać odświeżoną wersję PlayStation, rozbudziły spekulacje na temat tego, czy Microsoft nie zamierza pójść w ślady Japończyków. I coraz więcej wskazuje na to, że coś jednak jest na rzeczy.

Co prawda Phil Spencer, szef Xboxa, stwierdził niedawno w wywiadzie, że nie jest zwolennikiem opracowywania odświeżonej wersji Xboxa One (co zostało przez niego nazwane „Xboxem 1.5”), a jeśli już jego firma miałaby angażować się w takie prace to „chciałbym, żeby coś takiego było znaczącą zmianą dla użytkowników”, wygląda jednak na to, że coś może być na rzeczy. Jak donosi portal The Verge, Microsoft pracuje nad kilkoma prototypami swojej konsoli, a w niektórych z nich testowane są podzespoły, które można wykorzystać do zwiększenia jej wydajności.

Źródła, na które powołuje się serwis nie podają więcej szczegółów, ale uważni obserwatorzy już teraz wypatrzyli, że w Federalnej Komisji Łączności (FCC), Microsoft złożył dokumenty wymagane do uzyskania certyfikacji dopuszczenia do sprzedaży konsoli, której podzespoły różnią się trochę od tego, co obecnie znajduje się pod maską Xboxa One. Na razie brak więcej szczegółów na ten temat, ponieważ FCC zobowiązane jest do zachowania poufności, ale zobowiązanie to wygasa 25 czerwca, czyli niecałe dwa tygodnie po tegorocznej konferencji E3. Czyżby więc Microsoft miał zamiar pochwalić się w Los Angeles odświeżoną wersją swojej konsoli?

Na razie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o tym, że nawet jeśli rzeczywiście Microsoft testuje nową wersję Xboxa, to często takie prototypy nigdy nie wychodzą poza fazę testów.

podobne treści