news

Czy dołączysz do ruchu Occupy Flash?

Może i Apple skutecznie przekonał Adobe do porzucenia tworzenia wersji mobilnej wtyczki Flasha, jednak wersja stacjonarna ma się cały czas dobrze. Occupy Flash chce zmienić tę postać rzeczy.

Działający w Sieci odpowiednik ruchu Okupuj Wallstreet wziął na swój celownik wymagający częstych aktualizacji i niemałych zasobów pamięci odtwarzacz Flash na komputery z systemami: Windows, OS X, Linux oraz wtyczkę dla przeglądarki Chrome. Założyciele tej organizacji proszą tylko o jedną rzecz: odinstalowanie wspomnianego playera firmy Adobe.

Świat bez Flasha, za to z wszechobecnym HTML5 będzie szybszy, wygodniejszy i dostępny dla wszystkich. Odinstalujecie go? [Occupy Flash, The Verge]

podobne treści

 • pio11

  Pewnie ^^. Ja już po przesiadce na Liona zaprzestałem :P

 • Anonim

  Wspomniany html5 jest dopiero propozycją, na to żeby stał się realną konkurencją dla flasha trzeba poczekać kilka lat na ostateczną specyfikację. Zaś flasha włączam kiedy muszę (jak nie muszę to flashblock się nim zajmuje).

  ps gdyby skretyniali „prawie jak webmajstrzy” nie robili całych stron w flashu pewnie nie było by problemu.

 • no

  Ciekawe dlaczego Silverlight od M$ się tak nie przyjął ?

 • saiyan19870428

  Ja ogólnie odinstaluje wszystko. Zostaną tylko raczkujące aplikacje, a te które działają wyśmienicie pójdą do kosza. Po co korzystać z czegoś co sprawdza się od lat jak moża spędzić wieczność na obsłudze niedopracowanych „trendy-promowanych” programów.

 • Dean

  Gdyby nie YouTube, pewnie też bym z niego nie korzystał.

 • Paweł Bednarczyk

  Toż to wspaniała inicjatywa!!!! Wspólnymi siłami poślijmy na cyfrowy cmentarz ten skamieniały relikt przeszłości!!!

 • Marcin Szczurek

  Flash to nie tylko filmiki i proste animacje. To całkiem potężny silnik wspierający takie fajne zabawki jak sockety. O tym się nie mówi w tych wszystkich anty-flashowych akcjach. Flash jest kojarzony jedynie z fajerwerkami na ekranie i streamingiem video co jest delikatnie mówiąc „nie fair”. HTML5 jest miły. Tak, „miły”! Dopóki nie będzie zaimplementowany w 100% w każdej przeglądarce, dopóty flash będzie nadal mocną alternatywą HTML5. A co do socketów: jeśli websocket przestanie być niedorobionym, karlim fragmentem nieużytecznego kodu, który co rusz jest wyłączany w przeglądarkach, wtedy i w wielu miejscach zniknie flash. I mówię to bardzo obiektywnie, bo i mnie flash napsuł krwi.

 • georegesaylor

  Gdy HTML5 bedize szybszy, wygodniejszy i dostępniejszy od Flasha to go odinstaluję. Ale do tego jeszcze bardzo długa droga. I to coraz dłuższa dzięki producentom przeglądarek którzy wspomniany HTML5 rozwijają każdy w swoim kierunku.

 • tomekw1992

  A nie można po prostu poczekać aż umrze śmiercią naturalną? W końcu HTML5 kroczek po kroczku stanie się tak samo popularny i w końcu wyprze Flasha. Coście się tak wszyscy na to uwzięli? :P Ki szatan w tym Flashu siedzi…?

 • mba

  Nie mogę odinstalować flash’a bo go nie zainstalowałem… Brak flash’a to brak tych najbardziej wkurzających reklam.

 • example

  http://occupyoccupyflash.org/
  buahaha, no i jest cos na przeciw
  http://occupyhtml.org/
  wiara like`uje occupyflash a nie ma pojecia dlaczego niby to robia, zena… pokik co html moze se naskoczyc:D