gadżetywtf

Czujnik przypomni, że zostawiłeś dziecko w samochodzie

Wybór elektronicznych gadżetów, które mają ułatwiać rodzicom opiekę nad dziećmi jest coraz większy, ale propozycja Baby Alert International powinna skłaniać do zastanowienia, czy cały ten przemysł idzie w dobrym kierunku. Zamontowany na siedzeniu auta czujnik ChildMinder przypomni, że zapomnieliśmy… zabrać dziecko z samochodu.

System składa się z czujnika w nakładce na fotelik dziecięcy. Wykrywa on ciężar dziecka i wie, kiedy maluch jest w samochodzie. Drugi element systemu to brelok, który rodzic przyczepia do kluczyków samochodowych. Jeśli dwa elementy znajdą się od siebie dalej niż na 4,5 metra w chwili, gdy nakładka rejestruje dziecko w foteliku, rozlegnie się alarm.

Trudno powiedzieć, co o tym myśleć. Z jednej strony osoba, która jest tak rozkojarzona, że zapomni o dziecku na tylnym siedzeniu, chyba w ogóle nie powinna zajmować się nieletnimi. Z drugiej strony, przy kilku dzieciach, dwóch samochodach i zabieganych opiekunach wożących pociechy do przedszkola i na inne zajęcia, być może taki gadżet poprawi bezpieczeństwo maluchów.

Z pewnością jednak ChildMinder nie nadaje się na prezent na baby shower. Większość przyszłych rodziców się obrazi, że według nas takiego urządzenia potrzebują.

ChildMinder kosztuje 29 dolarów.[Baby Alert International, Coolest Gadgets, zdjęcie: Marcel Jancovic/Shutterstock]

podobne treści