news

Czterordzeniowa Tegra 3 Nvidii poradzi sobie z filmami nakręconymi w podwójnym HD

Powoli przyzwyczajamy się do możliwości nagrywania i wyświetlania za pomocą smartfonu filmów nakręconych w jakości 720p. Z 1080p będziemy musieli poczekać, aż pojawią się w Polsce dwurdzeniowe kombajny firm LG, Motorola czy HTC. A co byście powiedzieli na możliwość wyświetlenia 1440p?

Kolejna superplatforma Tegra nazywa się (póki co) Kal-El, ma cztery rdzenie CPU oraz 12 GPU i jest 12-krotnie bardziej wydajna od swoich poprzedników. Ma być w stanie wyświetlić bez problemu obraz o rozdzielczości 2550×1600 – łącznie daje to zawrotną ilość 3 686 400 pikseli przesyłanych z kieszonkowe gadżetu kablem wprost na ekran telewizora.

Fanów komiksowych superbohaterów ucieszy informacja, że następne trzy procesory Nvidii również będą miały nie tylko nieziemską moc, lecz również nazwy: Wayne, Logan oraz Stark. Wszyscy chyba wiemy, o których panów chodzi. Temu ostatniemu w pracy pomoże chyba Reaktor Łukowy, ponieważ ma być 75 razy szybszy od obecnej na rynku Tegry 2. Możecie już podnieść szczęki z ziemi. [Nvidia]

podobne treści