design

Czeskie domy z prefabrykatów dla wolnych i stylowych ludzi

Architekt Marek Štěpán stojący na czele Atelier Štěpán zaproponował domki z gotowych elementów własnego projektu. Czeskie konstrukcje o wdzięcznej nazwie „Freedomky”są proste, ale i bardzo stylowe. Stanowią dowód, że konstrukcje z prefabrykatów nie muszą przypominać bezpłciowych klocków.

Każdy budynek ma salon, sypialnię, łazienkę kuchenkę, alarm, ogrzewanie i wszystko, czego potrzeba do gotowania i prania. Domek 1PLUS Classic mierzy 23 metry kwadratowe, 2PLUS Classic – 38 metrów. Pierwszy model wygodnie pomieści podobno dwie osoby, zaś drugi – nawet cztery.

Po połączeniu modułów można uzyskać przestronniejsze domy, które nazwano Freedomky L i Freedomky U. Dostępne są różne wykończenia i wyposażenie, gotowe rozwiązania i Freedomky na specjalne zamówienie. Najpopularniejszy dodatek to patio umożliwiające wypoczywanie przed Freedomkiem. Z modułu można też uzyskać biuro lub inny obiekt.

Jeśli nie ma dostępu do mediów, Atelier Štěpán poleca Independence Modules, czyli domki z panelami słonecznymi, kolektorami ciepła i przydomową oczyszczalnią ścieków.

Najciekawsze jest to, że budynek składa się w cztery godziny! Znacznie krócej, niż zajmuje uzyskanie pozwolenia na budowę.

All versions comes with a living room, bedroom, bathroom and kitchenette, and a patio can be added as an option

Na stronie sprzedawców brak cennika, ale wszystko wskazuje na to, że Freedomek kosztuje jednak więcej od przeciętnego namiotu. [Freedomky, Treehugger]

podobne treści