psychologiaWiadomości promowane

Czerwony naprawdę działa na męską wyobraźnię

Nieważne, czy ma na sobie piękną sukienkę, czy tiszert – jeśli kobieta ubrała się na czerwono, od razu zwraca na siebie uwagę. Liczne badania dowiodły już, że panowie postrzegają panie ubrane w ten kolor jako atrakcyjniejsze. Tylko dlaczego?

Badanie opublikowane w branżowym piśmie Journal of Experimental Social Psychology wskazuje prostą przyczynę: kobiety w czerwieni wydają się bardziej zainteresowane intymnymi zbliżeniami.

Naukowcy z amerykańskiego University of Rochester pokazali mężczyznom zdjęcia tej samej kobiety różniące się tylko kolorem podkoszulka, który miała ona na sobie. Uczestnicy badania mieli ocenić na skali od 1 do 9, czy pani wygląda na „zainteresowaną seksem”. Między ocenami zdjęcia pani w białym tiszercie oraz fotografią, na której miała na sobie czerwoną bluzeczkę, było aż 1,5 punktu różnicy.

Badacze tłumaczą, że to ewolucja nauczyła panów kojarzyć czerwony kolor z płodnością. Nie bez znaczenia jest także fakt, że zaróżowienie dobrze ukrwionej skóry kojarzy się z towarzyszącym stosunkowi płciowemu uniesieniem. [Journal of Experimental Social Psychology, Science, Wired, zdjęcie: DeSaint Lights]

podobne treści