newssprzętWiadomość główna

Czerwone PlayStation 3 zawita do Europy


Czerwona wersja konsoli Sony PlayStation 3 Slim niebawem trafi Europy. Kilka dni temu gigant zapowiedział debiut pierwszego w historii kolorowego wariantu PS3 na nie-japońskim rynku.

Niestety, krajem, do którego trafi nowa wersja konsoli (aż chciałoby się napisać – rzecz jasna) nie będzie Polska. Jej pierwszym i być może ostatnim przystankiem na Starym Kontynencie będzie, począwszy od 27 kwietnia, Wielka Brytania. No, ale… skoro już dociera do Europy, kto wie. Ciężko w stu procentach wykluczyć scenariusz zakładający jej pojawienie się za jakiś czas w także i naszych sklepach.Póki co – nic jednak na ten temat nie wiadomo. Dotychczas opublikowane wieści dotyczą premiery kolorowej wersji PlayStation 3 wyłącznie na terenie Zjednoczonego Królestwa.

A wracając do meritum – szusująca do Jej Królewskiej Mości, szkarłatna wersja japońskiej konsoli będzie dokładnie tym samym urządzeniem co jej oryginalny, czarny pierwowzór. W zestawie znajdować ma się całkowicie ten sam, 320GB twardy dysk i dwa (tyle że czerwone) pady Dualshock 3.

Cena krwistego PS3 ma zakręcić się w okolicach 250 funtów (400 dolarów lub 1250 złotych).

[slashgear]

podobne treści