video

„Czarna Polana”, nowa animacja Tomasza Bagińskiego

Nominowany swego czasu do Oskara za animację „Katedra” animator i reżyser stworzył, wraz z sześcioma innymi polskimi animatorami, nowe wideo. Muzyczna animacja „Czarna polana”, jest nie tylko projektem artystycznym, ale też materiałem promocyjnym.

Nad projektem, który składa się ze scen zrealizowanych różnymi technikami, pracowało sześcioro twórców pod przewodnictwem Bagińskiego. Byli to Agnieszka Borowa, Bartosz Dłużewski, Adam Janeczek, Łukasz Rusinek, Marcin Stępień oraz Jakub Szczęśniak. Nad opowieścią, Oprócz animatorów, pracowała Katarzyna Kizior, a muzykę, którą wykonuje Kayah, skomponował Atanas Valkov. Całość nawiązuje mocno do elementów kultury słowiańskiej.

„Chcieliśmy pokazać antologię młodej polskiej animacji. I po wielu próbach stworzyliśmy wspólnie finalną listę animatorów,” stwierdził Jakub Sagan, dyrektor kreatywny agencji K2, która była współodpowiedzialna za projekt.

Po co w animacji agencja kreatywna? Ano dlatego, że pomysł tworzenia ciekawych treści wideo, które będą jednocześnie promować daną markę, a z którego w fenomenalny sposób skorzystało Allegro, podchwycony został właśnie przez Żubrówkę. Tak jest, mecenasem najnowszej produkcji Bagińskiego jest producent Żubrówki Czarnej.

Film więc w pewnym sensie reklamuje polską wódkę, ale gdybyście tego przed chwilą nie przeczytali, wyciągnięcie takiego wniosku, po obejrzeniu samej animacji, byłoby praktycznie niemożliwe.

podobne treści