foto

Cyfrowa ramka wyświetlająca zdjęcia z Instagrama

Popularność aplikacji do modyfikowania zdjęć za pomocą retro filtrów jest tak duża, że wymyślono specjalne urządzenie do wyświetlania fotografii z Instagrama. Ramka nazywa się Instacube i zebrała już na Kickstarterze potrzebną do uruchomienia produkcji kwotę 250 tysięcy dolarów.

Suma jest niemała, zważywszy że chodzi o bardzo proste urządzenie: Instacube ma 6,5-calowy ekran dotykowy 600 x 600 służący do obsługi i wyświetlania zdjęć, łączność wi-fi oraz akumulator litowo-jonowy. Przenośna ramka działa na Androidzie. Wyróżniający element gadżetu to przypominający interfejs Instagrama design obudowy.

Użytkownik musi tylko włączyć naładowane urządzenie, wpisać hasło do sieci bezprzewodowej i zalogować się do swojego konta na Instagramie. Ramka Instacube zapamiętuje dane kont, więc jest jasne, dlaczego urządzenie zostało tak prędko sfinansowane – żadna hipsterska impreza nie może się obyć bez punktu programu polegającego na oglądaniu stylizowanych zdjęć.

Pierwsi klienci, którzy zdecydowali się poprzeć inwestycję, otrzymają model “Classic” ramki Instacube za 99 dolarów, ale ta pula została już wyczerpana. Dla spóźnialskich urządzenie kosztuje 149 dolarów.

Kalifornijska firma Design to Matter (D2M) planuje wysłać pierwsze egzemplarze ramki klientom w drugim kwartale 2013 roku. [Gizmag, D2M, Kickstarter]

podobne treści