aplikacjemobileWiadomości promowane

CyanogenMod Installer usunięty z Google Play

Cid, maskotka CyanogenMod nie ma łatwego życia. Nie dość, że wcale nie tak łatwo sprawić, by pojawił się na nowym telefonie, to jeszcze Google nie chce go widzieć w Google Play.

Zadaniem aplikacji CyanogenMod Installer, która pojawiła się niedawno w Google Play, było ułatwienie potencjalnym użytkownikom instalacji tej popularnej modyfikacji Androida. Niestety dość szybko stamtąd też zniknęła. Powód? Obawy związane z zachowaniem gwarancji.

Instalator został usunięty przez dewelopera po tym, jak zespół CyanogenMod otrzymał informacje od Google, że narusza on wytyczne dla deweloperów Google Play.

„Poprosili nas o dobrowolne usunięcie aplikacji. Gdybyśmy odmówili, zostałaby ona usunięta przez nich. Zastosowaliśmy się do ich życzenia (…). Skontaktowaliśmy się z zespołem Google Play, który stwierdził, że choć sama aplikacja nie jest groźna, to ‚zachęca użytkowników do łamania warunków gwarancji’, dlatego nie mogą pozwolić na to, by pozostała w Google Play.”

Oczywiście sama aplikacja nie zniknie całkowicie, będzie ja można nadal pobrać, z tą różnicą, że ze stron CyanogenMod. Trochę szkoda, ponieważ oznacza to konieczność dodatkowego zezwolenia na pobieranie aplikacji ze źródeł innych niż Google Play. Z drugiej strony osoby zainteresowane zmodyfikowanym Androidem raczej nie boją się grzebać w ustawieniach.

Tymczasem według CyanogenMod krótka obecność w Google Play była dużym sukcesem. Jak twierdzi deweloper:

„Widzieliśmy jak nasza aplikacja instalowana była setki tysięcy razy. Oznacza to, że zapotrzebowanie na wybór i alternatywną wersję Androida istnieje.”

podobne treści