internet

Cthulhu Offerings: kryptowaluta dla miłośników Lovecrafta

Po sukcesie Bitcoina namnożyło się ostatnio kryptowalut. Jest więc DogeCoin, PolCoin, TeslaCoin i dziesiątki innych. Nawet Indianie Oglala Lakota chcą wprowadzić własną. Jest już tego tak dużo, że użytkownikowi trudno wybrać. A jeśli już musi wybierać, to lepiej, aby wybrał większe zło.

Przynajmniej tak zdawał się rozumować użytkownik forum Bitcointalk o nicku Blazr2, który we wrześniu ubiegłego roku upublicznił kryptowalutę o nazwie Cthulhu Offerings. Jak można się było tego spodziewać, jest ona naszpikowana odniesieniami do świata stworzonego przez H. P. Lovecrafta.

„Zbliża się czas, w którym Wielki Przedwieczny powróci. Przyłącz się do naszego rytuału,” tymi słowami deweloper zapowiedział swoją kryptowalutę.

Użytkownicy szybko podchwycili ten klimat i w ten sposób Cthulhu Offerings (lub OFF) stały się „błogosławieństwami”, wydobywanie kryptowaluty określane jest mianem „ofiar” a sami użytkownicy nazywają siebie „kultystami”.

Od strony technicznej Cthulhu Offerings oparte jest na zmodyfikowanym protokole Quark. Do tej pory wygenerowano 1,8 miliona OFF, z których obecnie każdy wart jest 0,00031 dolara. Co jakiś czas użytkownicy, którzy „składają ofiary” nagradzani są także dodatkowymi środkami, głównie z okazji równonocy, czy innych okazji, które można połączyć z mitami Cthulhu.

Autor nie przewiduje, by jego kryptowaluta wyrosła kiedyś na poważną konkurencję dla Bitcoina, ale ma nadzieję, że znajdzie ona swoje grono wyznawców wśród miłośników twórczości Lovecrafta.

Zdjęcie: Flickr/doctorserone

podobne treści