newsprogramy

Cortana jako Clippy 2.0?

Pamiętacie jeszcze Asystenta Office, znanego szerzej jako Clippy? Jak donosi The Verge, możemy doczekać się powrotu tego pomysłu. Tylko, że tym razem są szanse na to, że asystent ten nie będzie przeszkadzał.

Wszystko dlatego, że pozycję wysłanego już kilka lat temu na emeryturę spinacza, ma zająć Cortana. Według The Verge Microsoft testuje obecnie aplikację wspomagającą pracę, która, wykorzystując komendy głosowe oraz algorytmy Cortany, ma pozwalać użytkownikowi na otwieranie, edycję i dzielenie się dokumentami tekstowymi. Na razie aplikacja ta jest jedynie wewnętrznym prototypem, ale źródła, na które powołuje się portal, twierdzą, że docelowo Microsoft chciałby wprowadzić podobnego asystenta do wszystkich wersji swojego pakietu Office.

Ostatnie ruchy Microsoftu wskazują wyraźnie na to, że Cortana jest coraz istotniejszym elementem ich ekosystemu. Integracja z Windowsem 10 czy przeglądarką Spartan jest najwyraźniej tylko jednym z elementów szerszego planu Microsoftu. Miejmy nadzieję, że w jego ramach mieści się stworzenie pomocy Office, która dla odmiany rzeczywiście będzie wspierała użytkownika.

Zdjęcie: Flickr/jimmy.kl

podobne treści