designnews

Co robi polski „symulator garncarstwa” w singapurskim muzeum?

Pamiętacie Infinite Dreams, polskich twórców gier na mobilne platformy, autorów Shoot The Birds? Nawiązali oni nietypową współpracę z Resorts World Sentosa, która zaowocowała zainstalowaniem specjalnej wersji gry Let’s Create! Pottery w multimedialnej ekspozycji w Maritime Experiential Museum & Aquarium.

Specjalnie przygotowana wersja gry Let’s Create! Pottery, odkrywczej aplikacji na platformy iOS oraz Android, została użyta do wizualizacji przepięknej średniowiecznej ceramiki w słynnym singapurskim muzeum MEMA. Odwiedzający wystawę mogą spróbować swoich sił w tworzeniu i dekorowaniu glinianych dzbanków na ogromnych 32-calowych ekranach dotykowych LCD i w ten sposób poczuć rzemiosło minionych czasów.

Trójwymiarowa grafika oraz intuicyjne dotykowe sterowanie dostarczają niesamowitych wrażeń każdemu, kto zetknie się z aplikacją na dowolnej platformie. Teraz również podziwiający wystawę muzea MEMA, jednej z największych atrakcji turystycznych na wyspie Sentosa w Singapurze, mogą wcielić się w garncarzy, odtwórców rzemiosła znanego już w neolicie. [MEMA]

podobne treści

  • wojtasik1980

    Ciekawie to wygląda, taka wycieczka do Singapuru pewnie z 8 kafli?

  • Anonim

    Można tam dotrzeć już za 2k przez Monachium. Hostele polecam w Little India lub Chinatown za grosze w bardzo przyzwoitych warunkach.