biznesnews

CNN będzie nadawać w wirtualnej rzeczywistości

Najwyraźniej CNN nie boi się nowych mediów i zamierza, jako pierwsza stacja telewizyjna, znaleźć się w forpoczcie rewolucji wirtualnej rzeczywistości. Stacja ogłosiła uruchomienia nowego oddziału, którego zadaniem będzie produkcja materiałów wideo oraz transmitowanie na żywo programów VR.

Nowy oddział ma nazywać się, o dziwo, CNNVR, a jego programy będzie można oglądać zarówno przy pomocy gogli do wirtualnej rzeczywistości, jak też za pośrednictwem różnych aplikacji mobilnych do sferycznego wideo. Jak największa dostępność nowego formatu jest dla CNN szczególnie istotna, zwłaszcza w czasie, gdy technologia VR dopiero się przyjmuje, dlatego relacje nowego kanału będzie można odtworzyć nie tylko na goglach VR, ale też na urządzeniach mobilnych w aplikacjach na iOS i Androida oraz w wersji desktopowej.

CNN ma już pewne doświadczenie z wirtualną rzeczywistością – do tej pory stacja wyprodukowała ponad 50 programów w sferycznym wideo wysokiej jakości. Teraz zespół CNNVR, który rozsiany jest od Nowego Jorku, przez Londyn, Johannesburg, Hongkong, Pekin aż do Tokio, będzie tworzył materiały „przenoszące użytkowników do samego centrum światowych wydarzeń”. Pierwszym materiałem tego typu będzie relacja z gonitwy byków w Pampelunie w Hiszpanii.

Zdjęcie: Flickr/hyku

podobne treści