newssprzęt

ClamBook sprawi, że twój smartfon stanie się na chwilę laptopem

Oto ClamBook – nowe, wymuskane, ponoć lżejsze od powietrza urządzenie, które przemieni twojego iPhone’a lub Androida w niezwykle cienki laptop. Idealny towarzysz podróży?

Póki co, wiemy o nim niewiele. W jego bazowym wyposażeniu znajdą się na pewno: panoramiczny ekran (16:9), klawiatura, garść standardowych portów (USB (2.0) i HDMI), a także nie-wiadomo-jaka bateria. Według wstępnych informacji, rynkowy debiut ClamBooka nastąpi w wakacje tego roku (przynajmniej zdaniem produkującej go firmy Clamshell). Funkcje? Poza tym, że jego zadaniem będzie transformowanie telefonów w laptopy – trudno powiedzieć coś więcej. Można chyba tylko pokusić się o małą spekulację, że jego współpraca z Androidem będzie najprawdopodobniej nieco szersza niż w wypadku iPhone’a, a to głównie z uwagi na to, że iOS nie obsługuje tzw. trybu landscape.

Choć jego design, jak w przypadku wielu pojawiających się ostatnio na rynku urządzeń, zerżnięto z MacBooka Air – o wyglądzie ClamBooka trudno powiedzieć złe słowo. Całość prezentuje się ładnie i zwiewnie, co sugeruje, że jego waga będzie właściwie prawie nieodczuwalna. Jak myślicie, Clamshell ClamBook ma szansę na sukces?

[Clamshell]

podobne treści