news

Cienka taśma zamiast grubych kabli

W sumie to dziwne. Kończy się pierwsza dekada XXI wieku, a my nadal żyjemy w świecie grubych, brzydkich kabli. Całe szczęście jest nadzieja, że wkrótce się od nich uwolnimy. Oto Wiretape – kable ukryte w taśmie.

Oprócz tego, że wygląda świetnie, taśmę Wiretape można ciąć na dowolną długość, malować po niej, a do tego jest bardzo wytrzymała i może być wyginana niezliczoną ilość razy. Jest przy tym odporna na wysokie temperatury i wodę, czyli jest tak samo użyteczna, jak obecnie stosowane kable, a do tego ze sto razy ładniejsza.

Taśma pojawi się na rynku we wrześniu. Ma być dostępna w dwóch rozmiarach: z pięcioma przewodami do małych łączy, takich jak USB, kable audio, video, S-VHS czy kompozytowe AV, oraz z 18 przewodami do większych łączy, takich jak VGA, HDMI czy 8P8C. [Casey Chan/giz, Wiretape]

podobne treści

  • carnage

    Ciekawe czy da sie coś takiego użyć np. do kablówki gdzie rezystancja kabla oraz ekranowanie ma duże znaczenie. Dalo by się coś takiego latwo doczepić do ściany i np. polamować żeby nie było widać.

  • asdf43

    takie tasmy to już 2 80 roku produkowano

  • Piotr Kurowski

    gdzie można kupić taką tasme? timonek (malpa) gmail c o m