wtfzdrowie

Ciekły azot + impreza = usunięcie żołądka

Osiemnaste urodziny ma się raz w życiu, można więc trochę zaszaleć. Tak jak Gaby Scanlon, która swoją osiemnastkę zapamięta do końca życia, ponieważ skończyła się ona dla niej operacją usunięcia żołądka. Powodem był cocktail z ciekłym azotem

Normalni ludzie wiedzą, że picie ciekłego azotu nie jest najlepszym pomysłem. Ale w niektórych miejscach, tak jak na przykład w Oscar’s Wine Bar w angielskim hrabstwie Lancashire, ciekły azot używany jest do natychmiastowego zamrażania drinków lub dla dodania efektownego dymu z kieliszka.

Młoda Angielka poczuła się źle po tym jak wypiła drinka z Jagermeisterem i ciekłym azotem, bardzo szybko pojawiły się u niej problemy z oddychaniem, rozbolał ją brzuch. Na szczęście bardzo szybko trafiła na pogotowie, gdzie lekarze stwierdzili u niej ciężką perforację żołądka a jedynym wyjściem było natychmiastowe przeprowadzenie operacji jego usunięcia.

Gaby przeżyje ale do końca życia będzie musiała uważać na to co je i przyjmować suplementy diety. Faktycznie – niezapomniana impreza.

[Guardian, BBC]

podobne treści