news

Ciekawostki na temat Microsoftu

Gigant z Redmond skrywa swoje mroczne tajemnice. A czasem nie aż tak mroczne. Ale wciąż ciekawe.

– Na początku firma nazywała się Micro-soft. Później myślnik ten zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach.

– Pracownicy Microsoftu sami o sobie mówią ”Softie”. Softiech jest na całym świecie 88 000, z czego 50 000 w Stanach. Przeciętny zatrudniony w tej firmie Softie jest białym, 38-letnim mężczyzną, zarabiającym 106 000 dolarów rocznie.

– Rocznicę założenia firmy świętuje się M&M-sami i każdy pracownik jest zobligowany przynieść na imprezę funt (400 gram) M&M-sów za każdy przepracowany w Microsofcie rok.

– Microsoft często określa się mianem ”złodzieja patentów”, jednak firma posiada ich około 10 000. Mało tego, składa ostatnio średnio po 3000 wniosków patentowych każdego roku.

– Tereny wokół siedziby Microsoftu pełne są królików. Kiedyś, dawno temu, tak dawno, że ginie to w mrokach historii, ktoś podrzucił tam kilka egzemplarzy tych sympatycznych futrzastych zwierzątek, a te zajęły się tym, co umieją najlepiej. Czyli robieniem kolejnych sympatycznych, futrzastych zwierzątek. Tak, że teraz są ich setki.

– Pierwszym systemem operacyjnym stworzonym przez Microsoft nie był wcale MS-DOS tylko Xenix, będący wersją UNIKSA.

– Jednym z największych producentów oprogramowania dla Macintoshów poza Apple jest Macintosh Business Unit należące do… Microsoftu.

– W pierwszym roku działania firma przyniosła 16 000 dolarów zysku. Później tyle wydawała rocznie na same automaty z kawą. Cztery lata później roczny dochód wynosił milion dolarów, a Bill Gates został miliarderem w wieku 31 lat.

– Początkowo MS-DOS nazywał się QDOS. Był to skrót od Quick and dirty operating system.

– Bill Gates jest rycerzem. Tytuł rycerski nadała mu brytyjska królowa Elżbieta II w roku 2005. Prawdopodobnie za to, że pomógł jej zainstalować Firefoksa.

podobne treści