news

Chmielowa apokalipsa w Tesco efektem błędu komputera

Jeden błąd komputera wystarczył, by kilka sklepów sieci Tesco w Szkocji zamieniło się z pole bitwy znane z filmu „Waleczne serce”. Zabrakło tylko pięknej księżniczki i okrzyku „wolnooooość!”.

Ten dzień przejdzie do historii supermarketu w miejscowości Greenock i kilku innych, w których doszło do fatalnej pomyłki. Był nią błąd komputera, który zamiast wyświetlić informację o możliwości zaoszczędzenia 11 funtów po zakupieniu trzech skrzynek piwa, wyświetlił informację o trzech skrzynkach piwa kosztujących 11 funtów. Każdy, kto słyszał, jak wygląda otwarcie nowych supermarketów ze sprzętem elektronicznym oferującym towary po promocyjnej cenie może się domyślić, co działo się później.

Informacja o trzech tanich skrzynkach piwa, wewnątrz których znajdowało się łącznie 45 małych butelek lub 36 puszek, szybko rozniosła się na portalach społecznościowych. Możliwość zdobycia kilkunastu litrów piwa za równowartość 50 złotych spowodowała, że niektórzy fani chmielu zaczęli się bić między sobą, inni przebierali się by móc zrobić kilka „piwnych kursów” ze sklepu do samochodu czekającego na parkingu.

Właściciel sieci sklepów nie podał, ile piwa sprzedano zanim udało się naprawić błąd systemu. [BBC]

podobne treści

 • zxcvbnm_x

  „Był nią błąd komputera” – jasne, nie pomyślał i zrobił błąd.

 • Anonim

  @zxc – no cooo, przecież komputer też człowiek

 • a

  jakies 20km od miejsca dzie mieszkam – ale z Szkotami zadnymi alkoholu za chiny bym nie dal sie w bojke!!

  Brave Heart w liczbie paredziesiat to malo powiedziane!!!

 • lobov

  ah te komputery, zawsze sie mylą. a szefowie i wlasciciele firm w to wierza buhaaha

 • Dawid Dubanosow

  a ja myślę że ktoś musiał jednak te dane wprowadzić, bo komputer nie jest inteligentny żeby samemu wpisywać sobie takie dane ;>