news

Chiny będą klonować policyjne psy

Chińskie standardy badań biotechnologicznych daleko odbiegają od tych, jakie przyjęte są na Zachodzie. W rezultacie naukowcy z ChRL, czy to się nam podoba czy nie, krok po kroku popychają nas w stronę nieznanej przyszłości. Na świat przyszły tam już modyfikowane genetycznie dzieci, teraz czas na masowe klonowanie psów na zamówienie.

Wszystkie psy mają świetny węch, ale niektóre mają lepszy węch niż inne. Mogą mieć też przy okazji cechy, które lepiej predestynują je na przykład do pracy w policji. Wyszukiwanie osobników, które nadawałyby się do szkolenia jest czasochłonne, więc ktoś w Chinach wymyślił, że dużo bardziej efektywne będzie klonowanie psów, które już pomagają tamtejszym służbom mundurowym.

Pierwszym takim psem jest dwumiesięczny Kunxun, który jest klonem psa służącego w policji w prowincji Junnan. Szczeniak trafił już na szkolenie, a jego opiekun twierdzi, że pies wykazuje odpowiednie cechy, dzięki czemu jego tresura będzie ułatwiona.

Choć na razie jest to eksperyment, to chińskie władze chciałyby go kontynuować, a w ciągu najbliższej dekady masowo „produkować” klonowane psy policyjne. Decydenci mają nadzieję, że dzięki klonowaniu zwierząt z odpowiednimi cechami będą one mogły rozpoczynać służbę już po 10 miesiącach szkolenia.

Zdjęcie: Flickr/Michael Hart Photography

podobne treści