Wiadomości promowanewynalazki

Chiński odpowiednik Google buduje własne Google Glass

Kierownictwo Baidu, chińskiego odpowiednika Google, postanowiło, że ich wyszukiwarka nie może ograniczać się tylko do znajdowania informacji w chińskim Internecie. Dlatego firma postanowiła skonstruować własny odpowiednik Google Glass.

Chińczycy mają już podobno nawet działający prototyp. Według informacji Sina.com jest on wyposażony w wyświetlacz LCD znajdujący się w polu widzenia, rozpoznaje komendy wydawane głosowo a użytkownik słyszy dźwięk dzięki przewodnictwu kostnemu słuchawek urządzenia. Chińskie okulary Augemnted Reality pozwalają także na wykonywanie połączeń telefonicznych i rozpoznają gesty wykonywane przez użytkownika.

Według informacji serwisu urządzenie ma działać przez 12 godzin i, dla odmiany, budować je będzie Foxconn. Jednak tym razem będzie to robił w ChRL. W całą sprawę zamieszany jest również Qualcomm, który dostarczy technologię niezbędną do tego, by chińskie Google Glass działało przez tak długi czas.

Urządzenie nazywać ma się Baidu Eye a jeszcze przed premierą chińska przeglądarka planuje udostępnić swoją platformę deweloperom, by ci napisali na nią odpowiednią ilość aplikacji. Biorąc pod uwagę szybkość z jaką Chińczycy potrafili wcześniej kopiować zachodnią technologię, Google musi się sprężać by przypadkiem nie zająć zaszczytnego drugiego miejsca w wyścigu o wprowadzenie technologii Augmented Reality pod strzechy.

podobne treści