news

Chińczycy zbudowali hotel w sześć dni!

Bez przetargu, czekania na pozwolenia, poszukiwania podwykonawcy,
poprawek w projektach, przestojów w pracy, weekendów i drugich śniadań.
Taka budowa tylko w Chinach.

Wystarczyło 6 dni, by w Szanghaju powstał 15-piętrowy hotel o wzmocnionej, odpornej na trzęsienia ziemi konstrukcji, z izolacją cieplną i technologią tłumienia hałasów. Należy przyznać, że fundamenty były gotowe wcześniej (ale ta wiadomość zepsułaby mi tytuł).

Budynek powstał w prefabrykatów gotowych do montażu. Z budowy wywieziono odpady, których masa wynosiła zaledwie 1 procent masy materiałów wykorzystanych do konstrukcji.

Tu należy podkreślić, że z pochwałami wypada poczekać. W czerwcu ubiegłego roku zbudowany z prefabrykatów budynek zwyczajnie się przewrócił:

Także w Szanghaju. [Archdaily]

podobne treści

 • chinczyk

  wtedy mieszkalem 5 minut spacerkiem od tego przewroconego budynku. problem byl inny i ten budynek wcale nie byl zbudowany z prefabrykatow. w tym czasie byly podejrzenia, ze uzyto nie spelniajacych norm materialow min. cementu. kolejna sprawa ten budynek byl wybudowany prawdopodobnie zbyt blisko rzeki.

  nie wiem jak sie sprawa zakonczyla, przeprowadzilem sie pozniej w inne miejsce shanghaiu…

 • viciu111

  Mówiąc o przewróconym budynku: tutaj nie ma znaczenia to, iż został z prefabrykatów zrobiony bo zawiodły fundamenty, czyli wina leży po stronie tego kto projektował fundamenty lub wykonawcy który celowo użył słabszego betonu aby zaoszczędzić.

 • dawid.dubanosow

  dobre… siedzisz se przed TV w takim budynku a tu sie przechyla podłoga xd

 • arekabat

  Chciał bym zauważyć że budynek z filmu nie przypomina ani trochę tego przewróconego. Są to zupełnie 2 inne budynki, wiec chyba piszecie bzdury albo zwyczajnie bezmyślnie kopiujecie od kogoś tematy.

 • jakis

  arekabata, budynek którzy przewrócił się, był innym budynkiem niż ten który teraz zbudowali. Chodziło o sam fakt wykorzystania prefabrykantów.