smartfonywtf

Chińczycy już teraz mają własne klony Samsunga Galaxy S8

Choć Samsung Galaxy S8 trafi do sprzedaży dopiero za ponad miesiąc, niektórzy chińscy producenci już mają jego własne wersje.

Samsung Galaxy S8 zostanie oficjalnie zaprezentowany dopiero 29 marca, a do sprzedaży trafi około dwóch tygodni później. Ale dzięki ostatnim przeciekom, dowiedzieliśmy się już, jak będzie wyglądał. Ta sama wiedza trafiła też do producentów chińskich podróbek, którzy najwyraźniej już teraz postanowili przygotować własne „propozycje”.

Podrobione urządzenia z zewnątrz wyglądają praktycznie dokładnie tak samo, jak urządzenia pojawiające się w dostępnych przeciekach. Jednak raczej nie ma co oczekiwać, by „pod maskę” tych urządzeń trafiły podzespoły choć w połowie tak wydajne, jak to, co zamierza umieścić w swoim tegorocznym flagowcu Samsung. W końcu mają być sprzedawane za mniej niż równowartość tysiąca złotych, więc nie można się spodziewać, by ich możliwości dorównywały możliwościom Samsunga Galaxy S8.

Za to jeśli chodzi o wygląd, dzieło chińskich „kopistów” robi wrażenie – na zdjęciach zdobytych przez portal Phonearena widać, że podróbki bardzo przypominają to, co można było zobaczyć na zdjęciach, które wyciekły do Sieci.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym podróbki pojawiają się wcześniej niż oryginalne produkty. Podobna sytuacja wydarzyła się niedawno w przypadku słuchawek Apple, których chińska podróbka pojawiła się wcześniej niż oryginalne słuchawki AirPods.

Zdjęcie: Phonearena

podobne treści