smartfonywtf

Chińczycy mają iPhone’a 5 pierwsi

Premiera najnowszego modelu smartfona Apple będzie nieco opóźniona, zważywszy, że na chińskim portalu aukcyjno-zakupowym Taobao iPhone’ów 5 już jest pełno. Oczywiście chodzi o podróbki oparte na obfitych w tym roku wyciekach dotyczących wyglądu i specyfikacji telefonu z Jabłuszkiem.

Budowa aparatów zgadza się z pogłoskami: dwie faktury tylnej obudowy, większy wyświetlacz, smuklejsze wymiary, zmniejszone złącze dokujące. Najciekawsze pytanie dotyczy teraz ceny. Ile kosztuje chiński prawie-iPhone? Wszystko zależy od „modelu”. Zdarzają się już podróbki za 33 juanów, czyli 17 złotych (zdjęcie główne), zaś za 200 juanów (105 złotych) można już trafić na prawdziwe cacko:

Większość podróbek, których są naprawdę setki, kosztuje około 50 juanów (26 złotych), więc w porównaniu z oryginałem, cena jest konkurencyjna. Pytanie tylko, czy podróbki dzwonią, czy to tylko zabawki.

Najzabawniej byłoby, gdyby przecieki okazały się nieprawdziwe i Apple zaprezentował pod koniec miesiąca zupełnie inaczej wyglądający aparat. Jednak to mało prawdopodobne, a nowy iPhone też będzie… pochodził z Chin. [MIC Gadget, Redmond Pie]

podobne treści