krótka piłkanews

CEO Microsoft Indonesia: Windows 9 darmowy dla użytkowników Windowsa 8 i 8.1

Kolejne źródła potwierdzają informacje na temat planowanej, bezpłatnej aktualizacji flagowego OS-u MS. Jak donosi redakcja indonezyjskiego serwisu Detik, szef tamtejszego oddziału Microsoftu potwierdził na spotkaniu w Dżakarcie, że Windows 9 będzie będzie stanowić kluczową część nadchodzącego, darmowego update’u dla urządzeń opartych na Windowsie 8 i Windowsie 8.1.

Zgodnie z najświeższymi rewelacjami portalu, CEO Microsoft Indonesia, Andreas Diantoro, zadeklarował, że planowana aktualizacja trafi do sieci tuż po oficjalnej premierze „dziewiątki” i najogólniej rzecz ujmując będzie przypominać w swojej formie uaktualnienia sprzętu z cupertinowskim OS X. Jak informuje serwis BGR.com, wraz z nowym Windowsem 9 w Internecie zadebiutuje także specjalne narzędzie giganta służące do łatwego przeprowadzania dużych aktualizacji systemu.

Niestety dla ciągle licznych licznych użytkowników poprzednich wersji OS-u, w publikacji portalu próżno szukać jakiejkolwiek wzmianki na temat możliwego update’u starszych wariantów „Windy”. Choć udostępnienie stosownej paczki mogłoby okazać się znakomitym sposobem na przyspieszenie adaptacji nowej edycji  systemu, to nie wiadomo czy byłoby korzystne z punktu widzenia długo- i krótkofalowego interesu firmy.  Na dziś wydaje się, że aktualizacja może stanowić swego rodzaju nagrodę dla osób, które zdecydowały się na zakup Windowsów 8 i 8.1. Jak będzie – dowiemy się już niebawem.

Odpowiedzi na większość wątpliwości powinniśmy poznać już we wtorek, w trakcie zapowiedzianej konferencji MS w San Francisco.

Źródło: Neowin.com

podobne treści