newswtf

Była agentka CIA chce wykupić Twittera by zamknąć konto Trumpa

Co jakiś czas dowiadujemy się, że część akcji Twittera jest na sprzedaż. Jednak informacje o tym, że ktoś chciałby je kupić, pojawiają się rzadziej. Co nie znaczy, że nie pojawiają się wcale. Ostatnio pojawił się nawet dość nieoczekiwany chętny.

Duże ilości akcji firm technologicznych nabywane są zazwyczaj przez inne korporacje, fundusze inwestycyjne lub inwestorów specjalizujących się w tym rynku.Teraz jednak Twittera chciałaby kupić była agentka CIA, Valerie Wilson.

Nie, nie chodzi o inwigilację użytkowników. Jej cel jest dużo bardziej diaboliczny. Albo szczytny, zależy po której stronie amerykańskiego sporu politycznego ktoś chciałby się opowiedzieć. Valerie Wilson chciałaby bowiem wykupić Twittera po to, by zamknąć twitterowy profil Donalda Trumpa. W tym celu rozpoczęła w ubiegłym tygodniu na platformie crowdfundingowej zbiórkę miliarda dolarów.

Uzasadniając swoją akcję, Valerie Wilson twierdzi, że Trump robił za pośrednictwem Twittera „straszne rzeczy”, od popierania białych nacjonalistów, do grożenia Korei Północnej wojną atomową, co stanowić ma zagrożenie zarówno dla pojedynczych osób jak i bezpieczeństwa USA. Dlatego należy jak najszybciej zlikwidować jego profil w tym serwisie.

„Nie musimy czekać do 2020 roku by zmusić go do milczenia (…). Miliard dolarów to niewielka cena za zabranie Trumpowi jego megafonu,” przekonuje inicjatorka akcji.

Możliwe, ale Wilson, która odeszła z służby po tym, jak w 2003 roku została zdemaskowana przez „niedyskrecję Białego Domu”, musi do tego najpierw przekonać internautów. Na razie udało się jej zebrać trochę ponad 60 tysięcy dolarów.

Zdjęcie: Flickr/Gage Skidmore

podobne treści