naukaWiadomość głównaWiadomości promowane

Brytyjscy naukowcy są przekonani, że znaleźli dowód na istnienie życia pozaziemskiego

Brytyjscy naukowcy są przekonani, że znaleźli dowód na istnienie życia pozaziemskiego. Materiał, na podstawie którego formułują takie wnioski, nie pochodzi jednak z jakiegoś marsjańskiego krateru. Znaleźli go dzięki balonom atmosferycznym.

Zespół badaczy z wydziału biologii i biotechnologii University of Sheffield wysyłał balony stratosferyczne, których zadaniem było zbieranie próbek. Jednak zamiast znanych im ziemskich organizmów, znaleźli małe organizmy, które „na 95 procent” pochodzą spoza naszej planety. Niektóre z próbek pokryte były nawet pyłem kosmicznym.

„Według wszelkich naukowych informacji, którymi dysponujemy, muszą pochodzić z kosmosu,” stwierdził profesor Milton Wainwright w wywiadzie dla The Independent. „nie ma żadnego znanego mechanizmu, który pozwoliłby im osiągnąć taką wysokość. Według znanych nam praw fizyki, musiały spaść z kosmosu.”

„Same organizmy są bardzo nietypowe,” mówi Wainwright. „Gdyby pochodziły z ziemi, spodziewalibyśmy się odnaleźć dość typowe rzeczy jak na przykład pyłki. (…) jesteśmy przekonani, że pochodzą one z kosmosu.”

Zespół jest przekonany, że ich źródłem była kometa, ponieważ próbki zostały pobrane podczas deszczu meteorytów spowodowanego przez odłamki z komety lodowej, które roztopiły się podczas przechodzenia przez atmosferę, przez co uwolniły zamrożone organizmy.

Znalezione przez nich organizmy najprawdopodobniej już nie żyją, ale możliwe, że zawierają DNA. Oczywiście żeby potwierdzić hipotezy brytyjskich naukowców potrzebne są dodatkowe badania, ale jeśli podejrzenia naukowców się potwierdzą, może to wskazywać na to, że życie na Ziemi rzeczywiście ma kosmiczne pochodzenie.

Zdjęcie: The Independent

podobne treści