news

Bracia „Mark Zuckerberg nas oszukał” nie dostaną tyle, ile chcieli od Facebooka

Sąd federalny odrzucił sprzeciw bliźniaków Camerona i Tylera Winklevoss chcących „wyciągnąć” od twórcy Facebooka jeszcze więcej pieniędzy za kradzież ich pomysłu na portal społecznościowy, który domyślnie miał się nazywać Harvard Connect. Ostatecznie olimpijczycy będą musieli zadowolić się co najmniej 65 milionami dolarów w akcjach Facebooka, które wygrali wcześniej.

Zadziwiająca jest nie tyle kwota wyznaczona przez sąd w San Francisco, czy też sam jego werdykt, lecz fakt, że 29-letni obecnie bracia Winklevoss nie chcieli odpuścić prezesowi Facebooka aż przez sześć lat. Dopiero po tym czasie sędzia ogłosił definitywny koniec możliwości ubiegania się przez nich o większe pieniędze.

Bliźniacy muszą być obecnie najsmutniejszymi milionerami na świecie. Jednak gdyby nie Facebook, wtedy nie zagraliby w nagrodzonym Oskarami filmie.

[Mercury News, zdjęcie: Getty Images]

podobne treści

 • karinka22

  65 mln $… Przeczytajcie lepiej „Król i żebrak przy okrągłym stole” http://www.rogalinski.com.pl/europa/krol-i-zebrak-przy-okraglym-stole/

 • olga.wojnarowska

  Jak to „nie zagraliby”? Pojawili się w filmie, ale w ich role wcielił się ktoś inny… nawiasem mówiąc, jeden aktor.

 • zajaczek_k

  pazerny (chytry) dwa razy traci

 • muhyo

  A ja i tak jestem przekonany że Zuckerberg ukradł im pomysł, dziwny zbieg okoliczności. Ale 65milionami bym nie pogardził