news

Bohater ratuje kobietę i zostaje sparaliżowany

Shirley Dygert skakała na spadochronie pierwszy raz w życiu. Chciała w ten sposób uczcić 54. urodziny. Nie przypuszczała, że będzie to skok tak emocjonujący. Wspaniały pomysł o mało nie zakończył się tragedią, kiedy jej spadochron, a także ten drugi, zapasowy, zawiodły.

Na szczęście razem z Shirley skoczył jej instruktor Dave Hartsock, który zorientował się, że kobieta zbliża się do ziemi z niebezpieczną prędkością i postanowił jej pomóc. Złapał ją, przymocował do swojego kombinezonu, a tuż przed otwarciem spadochronu powiedział jej, by uniosła nogi, dzięki czemu podczas upadku jego ciało ochroniło ją od poważnych obrażeń.

#!#photo2#!#

Sam Dave, niestety, został częściowo sparaliżowany. Spadochron odtworzył się za późno i ciało Harstocka uderzyło w ziemię z wielką prędkością. Bohater powoli odzyskuje sprawność, ale nigdy nie będzie w pełni zdrowy.

Dziwi się, gdy ktoś jego zachowanie nazywa heriozmem. „Moim zdaniem, to właśnie należało zrobić. Byłem odpowiedzialny za jej bezpieczeństwo. Jak miałem wybór?”  [Kyle VanHemert/giz, CBS News and Daily IQ]

podobne treści

  • iwoncja

    Przyrzekam, że za rok nie będę tak czciła swoich urodzin Skarbie