wynalazki

BMW i MIT stworzyły nadmuchiwany materiał drukowany w 3D

Naukowcy z MIT, we współpracy z inżynierami zatrudnionymi przez BMW, stworzyli nowy rodzaj materiału dla drukarek 3D. Co ciekawe, najważniejszą jego cechą jest to, że wydrukowane z niego obiekty można nadmuchać.

Prace nad nim rozpoczęły się jeszcze w 2016 roku, ale dopiero teraz udało się stworzyć pierwszy obiekt, którzy rzeczywiście można nadmuchać. W tym czasie naukowcy musieli opracować także specjalne techniki druku 3D, które pozwoliłyby uzyskać zamierzony efekt. Ale udało się, a wyniki ich prac można teraz oglądać w Londynie, na wystawie o nazwie The Future Starts Here.

Oczywiście BMW nie wydawałoby pieniędzy na badania tylko po to, by trafić do galerii sztuki. Jak podaje Martina Starke z BMW Brand Vision, firma co prawda chciała pokazać, że przyszłość materiałów jest już za progiem, ale to nie wszystko.

W przyszłości, firma mogłaby chcieć wykorzystać tego typu pneumatyczne materiały w swoich konstrukcjach. Oczywistym zastosowaniem, które przychodzi tu na myśl są fotele czy poduszki powietrzne, ale na razie trudno powiedzieć, do czego może przydać się taki materiał. Ale BMW z pewnością będzie poszukiwało dla niego praktycznych zastosowań.

podobne treści