biznesnewssmartfony

Bloomberg: Visa i MasterCard zostaną partnerami nowej platformy płatności mobilnych Apple

Zdaje się, że plotki o zbliżającej się premierze „wirtualnego portfela” Apple rzeczywiście mogą okazać się prawdziwe. Jak donosi znany, amerykański serwis Bloomberg, gigant z Cupertino prowadzi zaawansowane rozmowy z firmami, które mają niebawem stać się oficjalnymi partnerami jego autorskiej platformy płatności mobilnych.

Jak informuje agencja – powołujący się na wieści przekazane mu przez anonimowe źródła blisko całej operacji – Apple rozpoczęło zaawansowane negocjacje z bankami oraz innymi podmiotami z branży finansowej, którzy mają stać się częścią dużej koalicji firm oficjalnie wspierających powstanie i działanie jego nowego systemu płatności mobilnych. Według agencji, wśród potencjalnych partnerów giganta znajdują się m.in. American Express, MasterCard oraz Visa.

Przy okazji, Bloomberg potwierdza rozmaite doniesienia mediów, informujących, że nowy iPhone rzeczywiście będzie dysponować długo wyczekiwanym modułem NFC. Co dość oczywiste, to właśnie ów chip w parze z technologią Touch ID ma stanowić swego rodzaju fizyczny trzon systemu umożliwiającego dokonywanie opłat za pośrednictwem gadżetu przy wykorzystaniu kart kredytowych. Według źródeł Bloomberga, nowa platforma Apple zostanie oficjalnie zaprezentowana światu już 9 września, w trakcie zapowiedzianej konferencji firmy.

Mimo, że doniesienia informatorów serwisu wciąż należy traktować jako plotki – warto wziąć pod uwagę fakt, że znajdują one potwierdzenie w bardzo wielu świeżych publikacjach uznanych mediów branżowych. Wszystko wskazuje na to, że po latach opierania się pomysłowi wprowadzenia modułów NFC do kolejnych iPhone’ów, gigant z Cupertino tym razem faktycznie skorzysta z tej technologii. Czy tak też będzie w rzeczywistości, dowiemy się na pewno za nieco ponad tydzień.

Źródło: Gizmodo.com via Bloomberg.com / Źródło grafiki: Business Insider

podobne treści