newssprzęt

Bloomberg: Sony zamierza sprzedać dział komputerów PC

Sony porzuci rynek PC-tów? Jak poinformowała dziś agencja Bloomberg – japońska firma rozważa sprzedaż pionu odpowiedzialnego za rozwój i produkcję komputerów osobistych. Co ciekawe, wliczając w to także całą rodzinę laptopów Vaio.

Zgodnie z doniesieniami agencji, szczegóły ewentualnej transakcji (której stroną może być także chińskie Lenovo) zostaną ujawnione jeszcze dziś lub jutro, a sam dział prawdopodobnie zostanie sprzedany za kwotę oscylującą w granicach 400 milionów dolarów. Przy okazji ujawnienia nowego właściciela PC-towego pionu Sony, firma ma przedstawić raport podsumowujący jej trzeci kwartał w bieżącym roku podatkowym (kończącym się zresztą w marcu). Według Bloomberga, Japończycy spodziewają się około 30 milionów jenów zysku. Bywało lepiej.

Biorąc pod uwagę, iż Sony już dawno przerzuciło swoją uwagę na rynek urządzeń mobilnych i konsol, decyzja o odsprzedaniu działu PC nie może nas przesadnie dziwić. Tym bardziej, że zgodnie z najróżniejszymi raportami analityków, w 2013 roku do sklepów trafiło nawet 10% mniej komputerów tego typu niż w roku 2012. Japońska firma na razie nie wygłosiła żadnego komentarza w tej sprawie.

Do jutra jednak wszystko będzie już jasne.

Źródło: Bloomberg via Engadget.com

podobne treści