smartfonyWiadomość główna

BlackBerry Z10 zawitał do Polski

Michał SzabłowskiBlackBerry (dawniej RIM) wprowadza BlackBerry Z10 na polski rynek. Jest on pierwszym smartfonem działającym na BlackBerry 10 – przemyślanej na nowo i zaprojektowanej od podstaw platformie.

Od dawna wyczekiwany smartfon Kanadyjczyków w końcu trafił do Polski. Jest jeszcze za wcześnie, by oceniać, czy dzięki niemu firma BlackBerry odzyska miłość gadżeciarzy. Póki co przypomnę specyfikację Z10.

BlackBerry Z10 to najszybszy i najbardziej zaawansowany smartfon kanadyjskiego producenta. Wyposażono go w dwurdzeniowy procesor Texas Instruments OMAP 4470 taktowany z częstotliwością 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB miejsca w pamięci wewnętrznej oraz gniazdo na kartę pamięci o pojemności do 64 GB. We wnętrzu eleganckiej, czarnej obudowy o wymiarach: 130 x 65,6 x 9 milimetrów ukryto również wymienną baterię, wyjście micro HDMI oraz czujnik NFC do obsługi mobilnych płatności i wymiany informacji w technologii bezstykowej. Działanie systemu BlackBerry 10 obserwujemy na 4,2-calowym ekranie o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli przy 356 DPI.

Hervé Liboureau, dyrektor zarządzający BlackBerry w regionie Europy Środkowej, powiedział:

„Z prawdziwą przyjemnością mogę potwierdzić, że smartfon BlackBerry Z10 wchodzi do sprzedaży w Polsce. Platforma BlackBerry 10 umożliwia szybsze i bardziej pomysłowe korzystanie ze smartfonu, który nieustannie dostosowuje się do użytkownika. Każda funkcja, gest i szczegół ma na celu ułatwienie pracy”.

Przypominający swoim wyglądem Optimusa 3D od LG smartfon BlackBerry Z10 będzie dostępny w ofercie autoryzowanych operatorów: Orange, Play, T-Mobile i Plus. Więcej na jego temat dowiecie się niebawem z naszej recenzji.

podobne treści