newssmartfony

BlackBerry: pracujemy nad przystępną wersją smartfona BlackBerry Z10

Cóż – nie tylko kobieta zmienną jest. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że na rynku pojawi się wkrótce nowa, bardziej przystępna cenowo wersja smartfona BlackBerry Z10.

Choć CEO kanadyjskiej firmy, Thorsten Hiens, wielokrotnie wykluczał w mediach możliwość ewentualnego wprowadzenia na rynek okrojonej wersji nowego flagowca BB – wygląda na to, że ostatecznie zmienił zdanie na ten temat. Zgodnie ze słowami szefa BlackBerry jeszcze w tym roku na półkach sklepowych w co najmniej kilku krajach powinna pojawić się nowa, tańsza wersja smartfona BB Z10, która ma zagospodarować dla firmy sporą część udziałów w sektorze mid-range’owych urządzeń mobilnych. Niestety – na razie nie znamy w zasadzie żadnych szczegółów na temat jej ewentualnej specyfikacji bądź wyglądu (choć zapewne będzie przypominać nadmieniony model Z10).

Z niecierpliwością oczekujemy premiery tańszej wersji BlackBerry, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak wielki popyt panuje w tej chwili na świecie na urządzenia ze średniej półki.

Według doniesień mediów, przystępny wariant nowego cacka BB ukaże się na rynku w okolicach września tego roku. Do tego czasu – firma zamierza oprzeć się wyłącznie na drogich, high-endowych słuchawkach, których sprzedaż ma docelowo nawiązać do rezultatów osiąganych w czasach jej największej świetności. Zobaczymy.

Biorąc pod uwagę olbrzymi popyt na smartfony ze średniej i niskiej półki – możemy chyba spodziewać się, że ostatnie, doskonałe wyniki finansowe BlackBerry nie okażą się wyłącznie pojedynczym incydentem.

Źródło: Slashgear.com

podobne treści