newstablety

BlackBerry PlayBook: zabójca iPada dla białych kołnierzyków i nie tylko

RIM przedstawił wczoraj światu swoją odpowiedź na iPada firmy Apple: BlackBerry PlayBook – 7-calowy tablet zdolny wyświetlać obraz w jakości 1080p, posiadający funkcje e-czytnika oraz własny system operacyjny BlackBerry.

Co znajdziemy w środku BlayBooka? Między innymi: 1GHz procesor dwurdzeniowy, 1GB pamięci RAM, kamerki po obu stronach obudowy, obie z pełnym HD. Tablet firmy RIM obsługuje zarówno Flash 10.1 (zapewnia mu akcelerację sprzętową), jak i HTML5. Do tego posiada tak bardzo przez was lubiane porty USB oraz HDMI.

Co czyni go naprawdę wyjątkowym? Łączność ze wszystkimi usługami korporacyjnymi BlackBerry. [Brian Barrett/giz]

podobne treści

 • gago

  Jak może wyświetlać obrazy w 1080p skoro ma duuużo niższą rozdzielczość ? Jak już, to może NAGRYWAĆ w 1080p, ale nie wyświetlać.

 • Michał Szabłowski

  @gago: port HDMI został w nim umieszczony nie bez powodu

 • 1.patryk.4

  Tablet jeszcze nie wyszedł,a jest już nazywany zabójcą iPada ;) Wydaje się to śmieszne, kiedy spojrzymy w przeszłość i na „iPhone-killera” ;) Zobaczymy co BB zdziała na tym rynku, na którym jak na razie cały tort należy do Apple.

 • 1.patryk.4

  Jednakże uważam, iż PlayBook ma za mały ekran do czynności, do których został stworzony. Moim zdaniem, całkowitym optimum jest 10” Appble. btw, czy jedynie mnie czytając nazwę tabletu BB na myśl przychodzi Playboy? :D

 • kamilswiderski88

  A dla mnie to jedyna sensowna alternatywa dla ipada. System stworzony specjalnie pod Tablet a nie modyfikacja os’a z smartphone. GalaxyTab jest oparty na froyo, który jak już wiadomo nie nadaje się do tabletów. Dopiero wersja 3.0 ma być przystosowana do tabletów. A znając politykę firm na oficjalny upgrade do 3.0 przyjdzie sporo poczekać albo woglę się nie pojawi by podbić sprzedaż nowego tabletu na andku3.0 ;]