news

Biurko pod łóżkiem

Kolejna propozycja urządzenia pokoju tak, by zmieścić biurko na niewielkiej przestrzeni. Wymaga jednak sporo umiejętności i smykałki do majsterkowania. Kupno piętrowego łóżka to łatwa opcja, budowa własnego połączenia łóżka z biurkiem, z oświetleniem, głośnikami i szafkami to prawdziwe wyzwanie.

Sprostał mu Joel Vardy, 17-letni uczeń, który miał dość mikroskopijnych biurek. Do nauki potrzebuje dwóch monitorów, laptopa i wiele notatek, więc przydałby się duży blat. Mieszka w budynku, w którym sufity są bardzo wysokie, więc zaprojektował biurko, nad którym umieścił łóżko, dzięki czemu ma więcej miejsca i na naukę, i na odpoczynek.

Dodatkową przestrzeń nad biurkiem wykorzystał na oświetlenie i głośniki. W biurku wywiercił dziury, by schować kable, co sprawia, że przestrzeń wygląda schludniej. Całość jest utrzymana w jasnych barwach, przełamanych tylko zielenią na jednej ścianie, na której znalazł się telewizor. Odbiornik jest na przeciwnej ścianie od biurka, by Joel nie ulegał pokusie zerkania na ekran, podczas gdy się uczy.

Efekt robi wrażenie, szczególnie, że zagospodarowana została naprawdę niewielka przestrzeń.

Tak wyglądała budowa:

[lifehacker]

podobne treści

  • blabla

    łał zajebiaszczee, nie wiedziałem że Gizmodo ma dział prowadzony przez potomka Adama Słodowego, a tak poza tym robienie sobie pracowni komputerowej w sypialni jest bardzo kiepskim pomysłem