newssmartfony

BenQ wraca na rynek smartfonów

Wbrew zeszłorocznym zapowiedziom dotyczącym zakończenia nieudanej przygody z rynkiem smartfonów, tajwański BenQ postanowił raz jeszcze spróbować swoich sił w tym sektorze urządzeń mobilnych. Azjatycka firma zaprezentowała dziś dwa nowe modele słuchawek oznaczonych kryptonimami – BenQ F3 i BenQ A3 (na zdjęciu, kolejno czerwony i biały).

Obydwa urządzenia dysponują sporym, 4,5-calowymi ekranami IPS LCD o marnej rozdzielczości 960 na 540 pikseli, 2-megapikselowymi, przednimi kamerami, 1 GB-em RAM-u, 4 GB-ami standardowej pamięci wewnętrznej, slotem na karty micro SD oraz bateriami o pojemnościach 2100 (F3) i 2000 mAh (A3). Nie obyło się jednak bez jakichkolwiek różnic. Droższy i ładniejszy smartfon BenQ F3 został wyposażony w niezły, czterordzeniowy procesor MediaTek MT6589 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz i 13-megapikselowy aparat z technologią HDR. W specyfikacji BenQ A3 znajdziemy zaś czterordzeniowy układ Snapdragon MSM8225Q i nieco słabszą, 8-megapikselową kamerą.

Obydwa urządzenia zadebiutowały już na terytorium swej ojczyzny, Tajwanu, i są dostępne do nabycia za kwoty oscylujące w granicach 270 (F3) i 200 dolarów (A3). Na razie nie wiadomo czy smartfony kiedykolwiek trafią do Europy (prawdopodobnie zależy od wyników ich sprzedaży w Azji).

Źródło: Engadget.com

podobne treści