newstablety

Barnes & Noble obniża ceny tabletów

Na rynku 7-calowych tabletów dzieje się ostatnimi czasy niezwykle dużo. Nie tak dawno swoją obecność na nim zameldował z przytupem nowy hit Google – Nexus 7, a już od dłuższego czasu w mediach pojawiają się informacje na temat rychłej premiery rzekomo przygotowywanego przez Apple iPada Mini. Oto garść najnowszych wieści z frontu – średnio (albo nawet bardzo mało) popularna w naszym kraju firma Barnes & Noble właśnie obniżyła ceny trzech 7-calowców ze swojej stajni.

Od teraz za 16GB-owy wariant tabletu NOOK trzeba będzie zapłacić, nie jak wcześniej – 250, a jedynie 199 dolarów. Mniej pojemna, 8GB-owa wersja urządzenia kosztuje teraz niecałe 180 zielonych (o 20 mniej niż wcześniej), a do promocji (póki co nie wiadomo jak długiej) załapał się także NOOK Color, za który trzeba wyłożyć równiutkie 149 dolców.

Taki ruch Barnes & Noble nie może dziwić. Bez obniżenia cen – urządzenia amerykańskiej firmy już w przedbiegach odpadały w starciu z bogatszymi ofertami konkurencji (głównie z Nexusem 7). A to przecież nie koniec: już od dłuższego czasu media informują 0 zbliżającej się wielkimi krokami premierze nowego, miniaturowego modelu iPada oraz tabletu ze stajni największego rywala B&N – Kindle Fire 2 Amazonu. Jest więc z kim i o co się bić. A nam – zwykłym konsumentom – dodatkowa konkurencja na pewno nie zaszkodzi.

[androidcentral]

podobne treści